Kurser - ØSTFYN

ØSTFYN

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Blomsterbinding-Jul
    Start: 23.11.17
    torsdag 09:30
    Carina Michelle S. Andersen
    Nyborg, Art of Flowers
  • @navn
     
    Flødebollekursus
    Start: 07.11.17
    tirsdag 19:00
    Susanne Madsen
    Ørbæk, Firkløverskolen - afd.Ørbæk
  • @navn
     
    Foredrag: Livet er ikke det værste vi har- en rejse i Benny Andersens Univers
    Start: 02.11.17
    torsdag 19:00
    Lisbeth Svensmark
    Ørbæk, Multihuset
  • @navn
     
    Jagttegnskursus
    Start: 11.01.18
    torsdag 19:00
    Asbjørn Hellesøe- Jensen
    Nyborg, Vindinge skole
  • @navn
     
    Klangmassage i varmtvandsbassin.
    Start: 06.12.17
    onsdag 14:30
    Anne Viese
    Munkebo, Svømmehallen i Munkebo Idrætscenter
  • @navn
     
    Klangmassage i varmtvandsbassin.
    Start: 15.11.17
    onsdag 14:30
    Anne Viese
    Munkebo, Svømmehallen i Munkebo Idrætscenter
  • @navn
     
    Korworkshop: Gospel & PopSalmer v. Janne Wind.
    Start: 24.02.18
    lørdag 09:30
    Janne Wind
    Frørup, Firkløverskolen afd. Frørup Skole
  • @navn
     
    Kursus i pilebark: ’To lette knuder – mange lette skåle’
    Start: 25.11.17
    lørdag 09:00
    Kirsten Ploug
    Ørbæk, Multihuset
  • @navn
     
    Madduft og mandehørm
    Start: 02.11.17
    torsdag 17:30
    Lene Østerlid
    Frørup, Kulinariske Kildegården v. Lene Østerlid
 

Er startet

  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding
    onsdag 16:45
    Mette Krabek
    Hesselager, Langå Forsamlingshus
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding
    tirsdag 09:30
    Mette Krabek
    Ørbæk, Multihuset
  • @navn
     
    Bevægelseslære for gigtramte
    torsdag 10:00
    Charlotte Haldager Jensen
    Kerteminde, Kerteminde Fysioterapi
  • @navn
     
    Cirkel træning - kondition og styrke
    mandag 18:25
    Jeanne Niebuhr Foltved
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Hatha Yoga
    torsdag 19:30
    Thanusha Srikantharajah
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Intervaltræning
    onsdag 11:20
    Maj-Britt Elisa A. Staunstrup
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    IYENGAR ® YOGA
    mandag 10:00
    Rene Brasen
    Ørbæk, Multihuset
  • @navn
     
    IYENGAR ® YOGA
    onsdag 20:00
    Rene Brasen
    Ørbæk, Multihuset
  • @navn
     
    Kettlebells møder Pilates
    fredag 08:45
    Maj-Britt Elisa A. Staunstrup
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Klangmassage i varmtvandsbassin.
    onsdag 14:30
    Anne Viese
    Munkebo, Svømmehallen i Munkebo Idrætscenter
  • @navn
     
    Knæhold
    tirsdag 11:45
    Maj-Britt Elisa A. Staunstrup
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Mandehørm/herretræning
    onsdag 17:30
    Ditte Lundsgaard Andreasen
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Mindfulness kursus- Vær god ved dig selv - MIND YOURSELF
    fredag 15:45
    Helle Floyd
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Mindfulness og klangmeditation
    tirsdag 11:00
    Anne Viese
    Kerteminde, Kerteminde Fysioterapi
  • @navn
     
    Pilates - begyndere
    tirsdag 19:30
    Jeanne Niebuhr Foltved
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Pilates - begynderhold
    tirsdag 09:30
    Jane Kiss
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Pilates - begynderhold
    onsdag 09:15
    Maj-Britt Elisa A. Staunstrup
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Pilates - hensyntagende
    tirsdag 13:00
    Jane Kiss
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Pilates - herrehold
    tirsdag 07:30
    Jane Kiss
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Pilates - let øvede
    torsdag 18:25
    Jane Kiss
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Pilates - let øvede
    tirsdag 16:15
    Maj-Britt Elisa A. Staunstrup
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Pilates - let øvede
    torsdag 17:20
    Jane Kiss
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Pilates let øvede
    torsdag 11:50
    Mi Sun Llamas
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Pilates let øvede
    mandag 17:20
    Mi Sun Llamas
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Ryghold
    torsdag 13:00
    Jane Kiss
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Ryghold
    mandag 09:00
    Jane Kiss
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Ryghold - hensyntagende
    tirsdag 10:35
    Maj-Britt Elisa A. Staunstrup
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Ryghold hensynstagende
    fredag 11:00
    Maj-Britt Elisa A. Staunstrup
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Ryghold hensyntagende
    mandag 10:05
    Jane Kiss
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Skulderhold-hensynstagende
    onsdag 13:00
    Maj-Britt Elisa A. Staunstrup
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Træning med fokus på ryg,skulder og nakke
    onsdag 19:00
    Mette Krabek
    Hesselager, Langå Forsamlingshus
  • @navn
     
    Yoga / Pilates
    tirsdag 17:20
    Maj-Britt Elisa A. Staunstrup
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Yoga hensyntagende
    mandag 14:30
    Mi Sun Llamas
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Yoga hensyntagende
    torsdag 09:00
    Mi Sun Llamas
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Øget forbrænding
    torsdag 10:45
    Mi Sun Llamas
    Nyborg, Fysiokiss
  • @navn
     
    Øget forbrænding - kondition og styrke
    mandag 19:30
    Jeanne Niebuhr Foltved
    Nyborg, Fysiokiss
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Kalender

Tilmeld LOF's nyhedsbrev

Modtag LOF's nyhedsbrev et par gange om året.

Tak, du er nu tilmeldt LOF's Nyhedsbrev